Diskuze na téma:

Od: Raška
Datum: 10.1.2014
Čas: 00:53:02

Dobrý den pane Ing. Navrátile,
můžete mi prosím poradit jak často musím nechat školit své zaměstnance z předpisů požární ochrany? Je to opravdu pro ta běžná školení každý rok?

Děkuji Raška

Od: Admin-Ing.David Navratil
Datum: 10.1.2014
Čas: 08:57:18

Dobrý den,
právnické a podnikající osoby provozující činnosti se zvýšeným či s vysokým požárním nebezpečím jsou povinny zajistit pravidelné školení zaměstnanců o
 požární ochraně při nástupu do zaměstnání, při každé změně pracovního zařazení zaměstnance, pokud se tím mění obsah skutečností se kterými má být zaměstnanec seznámen a dále nejméně jednou za dva roky .

Školení vedoucích zaměstnanců o požární ochraně se provádí při nástupu do funkce a dále nejméně jednou za tři roky .

V případě, že provozujete činnosti bez zvýšeného požárního nebezpečí nevzniká Vám povinnost provádět školení o požární ochraně ve smyslu zákona o PO, to Vás však nezbavuje povinnosti mimojiné stanovit dle § 103 zákona 262/2006 obsah a četnost školení o právních a ostatních předpisech k zajištění BOZP z pozice zaměstnavatele , jehož součásti by mělo být i dostatečné a přiměřené seznámení s předpisy o požární ochraně , případně o zacházení s hořlavinami apod.

Jen pro informaci si dovolím zmínit, že Vámi zmiňovaná jednoroční lhůta se může vztahovat na odbornou přípravu preventivních požárních hlídek či preventistů požární ochrany nebo na případy, kdy se zaměstnavatel rozhodne lhůtu pro provádění školení zkrátit ze své vůle. .

Pokud by jste chtěl o dané problematice vědět více, doporučuji prostudovat příslušná ustanovení právních předpisů zejména § 16, 16a zákona 133/1985 Sb., v platném znění a dále § 23 vyhlášky 246/2001 Sb., v platném znění. .

V případě potřeby se na nás můžete samozřejmě kdykoliv obrátit prostřednictvím naších stránek www.dnapo.cz

S pozdravem Navrátil

strana: 1 
Přidat zprávu


* - povinné položky
www.dnapo.cz
Ing. David Navrátil Email email: safety@dnapo.cz     Telefonnonstop linka: 774 184 178
DNAPO Safety
IČ: 87479605 Copyright © 2013 David Navrátil