Diskuze na téma:

Od: Vrtal
Datum: 2.12.2012
Čas: 23:52:09

Dobrý den,
prosím o zodpovězení dotazu: Kdo musí mít ve firmě bezpečnostního technika? Je to i naše firma? Jsme výrobní podnik a máme cca 30–40 zaměstnanců. Děkuji Jaroslav Vrtal.

Od: Admin-Bc.David Navratil
Datum: 5.12.2012
Čas: 12:22:03

Dobrý den,
odborně způsobilou osobu v prevenci rizik (dříve známou pod pojmem bezpečnostní technik) musí mít dle § 9 odst. 3 zákona č. 309/2006 Sb., v platném znění každý zaměstnávatel, který zaměstnává 26 a více zaměstnanců (jediná výjimka platí, zaměstnával – li by jste 26–500 zaměstnanců a sám byl držitel platného osvědčení o odborné způsobilosti v prevenci rizik, to ale vzhledem k náročnosti a obsáhlosti problematiky BOZP předpokládám nejste). Pokud OZO v prevenci rizik nemáte, doporučuji Vám si ji urychleně zajistit (buď zaměstnáte někoho na HPP) nebo můžete
služby v oblasti BOZP zajistit dodavatelsky (v případě zájmu můžete použít na naší stránce www.dnapo.cz kontaktní formulář v sekci kontakty). Nesjednáte – li nápravu vystavujete se riziku postihu ze strany OIP při případné kontrole.
Zároveň Vás upozorňuji na nutnost kontroly platnosti osvědčení OZO v prevenci rizik, která bývá ve většině případů 5 let. Věty typu: „My osvědčení máme, vy
bezpečnost práce zajištěnou máte…“ raději pořádně ověřujte. Najmete – li si osobu s neplatným osvědčením, je to stejná situace jako by jste ji neměl a i zde se opět vystavujete riziku postihu ze strany OIP při případné kontrole.
Proto věnujte prosím výběru OZO v prevenci rizik patřičnou pozornost.
S přáním mnoha dalších úspěchů
Bc. David Navrátil

Služby BOZP a PO

strana: 1 
Přidat zprávu


* - povinné položky
www.dnapo.cz
Ing. David Navrátil Email email: safety@dnapo.cz     Telefonnonstop linka: 774 184 178
DNAPO Safety
IČ: 87479605 Copyright © 2013 David Navrátil