Diskuze na téma:

Od: Turek
Datum: 25.3.2014
Čas: 10:55:17

Dobrý den pane inženýre,
chtěl bych Vás požádat o odpověd na dotaz, zda mezi povinnosti koordinátora patří také vypracovat technologické postupy?

Děkuji Vám za odpověď a za vše co na úseku BOZP děláte, být takových odborníku, jako jste Vy, více, určitě by to v oblasti BOZP vypadalo jinak.

S přáním dalších úspěchu
Turek

Od: Admin-Ing.David Navratil
Datum: 26.3.2014
Čas: 10:45:24

Dobrý den,
povinnost zpracování pracovních a technologických postupů patří mezi základní povinností zhotovitelů (k tomu mohou samozřejmě použít jim pověřené technology apod.), protože zejména zhotovitelé a jim pověřené osoby znají vykonávanou činnost a místní podmínky pracoviště včetně používaných technologií nejlépe.

Je nutné si uvědomit, že při své činnosti postupuje
koordinátor BOZP mimojiné v souladu se zákonem 309/2006 Sb., v platném znění a dále v souladu s NV 591/2006 Sb., v platném znění, kdy mezi jeho základní povinnosti uložené právními předpisy patří zejména povinnost koordinovat spolupráci zhotovitelů nebo osob jimi pověřených při přijímání opatření k zajištění BOZP a takto je nutné na činnost koordinátora nahlížet.

V praxi se také setkáte s mylným výkladem povinností koordinátora hovořících o skutečnosti, že koordinátor BOZP zabezpečuje, aby
plán BOZP obsahoval informace a postupy zpracované v podrobnostech nezbytných pro zajištění bezpečné a zdraví neohrožující práce, či že dává podněty a na vyžádání zhotovitele doporučuje technická řešení nebo opatření k zajištění BOZP pro stanovení pracovních nebo technologických postupů, který následně vede ke zcela nesprávnému závěru, že je povinností koordinátora pracovní a technologické postupy zpracovat.

V případě jakýchkoliv dalších nejasností Vám doporučuji seznámit se s výše uvedenými právními předpisy a to nejen v rozsahu práv a povinností koordinátora, ale také v rozsahu práv a povinností zhotovitelů staveb.

Samozřejmě uvítáme pokud využijete naše poradenství ať už v oblasti zpracování technologických postupů, posouzení jejich obsahu z hlediska BOZP či jiného poradenství v rámci námi poskytovaných služeb (potřebné kontakty naleznete na naších stránkách www.dnapo.cz).

Zároveň Vám velice děkuji za projev Vašeho uznání k námi vykonávané činnosti, nestává se příliš často, že by naši práci někdo ocenil, tak jako Vy.

S pozdravem Navrátil

strana: 1 
Přidat zprávu


* - povinné položky
www.dnapo.cz
Ing. David Navrátil Email email: safety@dnapo.cz     Telefonnonstop linka: 774 184 178
DNAPO Safety
IČ: 87479605 Copyright © 2013 David Navrátil